МТС : 095 384 41 07
Life: 093 881 47 44

Електронна пошта:
shevchukborisle@gmail.com


м. Луцьк, пр. Відродження 13, нова прибудова до поліклініки, 5 поверх, там є мої вивіски. Але, по пр. Відродження 13, крім того є поліклініка та лікарня, тому моїм орієнтиром є "Зупинка автотранспорту міська лікарня", відразу за стінкою якої, перед вами, знаходиться дана прибудова.

Контактні дані

Анальна тріщина

19.08.2015

Анальна тріщина – це дефект слизової анального каналу, який, як правило, розміщений по середній лінії, частіше на задній стінці анального каналу, рідше на передній стінці.

Розрізняють дві форми захворювання:

— Гостра анальна тріщина.
— Хронічна анальна тріщина.
Етіологічними причинами виникнення анальної тріщини є:

— Хронічні закрепи.
— Травми слизової оболонки інородними предметами.
— Гострий геморой.

Основною і першою скаргою хворих є біль, що виникає на початку акту дефекації. Біль, як правило, дуже інтенсивний і може продовжуватися довгий час. Сильні болі примушують хворого затримувати дефекацію, що часто призводить до виникнення запорів.

Із болем зв’язаний і другий постійний симптом захворювання — спазм анального сфінктера. Виникаючи під час дефекації, він може тривати цілодобово, аж до наступного акту дефекації. Саме цей симптом відіграє основну роль в патогенезі захворювання, замикаючи “порочне коло” — біль викликає спазм сфінктера, спазм підсилює біль і перешкоджає загоєнню тріщини.

Лікування анальних тріщин направлене, в першу чергу, на зняття больового синдрому та спазму сфінктера, а в подальшому — на нормалізацію стільця та заживлення самої тріщини.

При «гострій анальній тріщині» приблизно у 70% хворих позитивні результати досягаються завдяки консервативній терапії.

Хронічна анальна тріщина лікується лише оперативним шляхом.

Posted in Лікування by admin