МТС : 095 384 41 07
Life: 093 881 47 44

Електронна пошта:
shevchukborisle@gmail.com


м. Луцьк, пр. Відродження 13, нова прибудова до поліклініки, 5 поверх, там є мої вивіски. Але, по пр. Відродження 13, крім того є поліклініка та лікарня, тому моїм орієнтиром є "Зупинка автотранспорту міська лікарня", відразу за стінкою якої, перед вами, знаходиться дана прибудова.

Контактні дані

У Луцькій міській клінічній лікарні на базі відділення загальної хірургії з’явилася сучасна апаратура для ефективного лікування геморою.

24.07.2015

У Луцькій міській клінічній лікарні на базі відділення загальної хірургії з’явилася сучасна апаратура для ефективного лікування геморою.

— Здавалося б, про таке поширене захворювання повинні мати уявлення всі, щоб при перших же симптомах терміново звертатися до лікаря, — каже лікар-хірург КЗ «Луцька міська клінічна лікарня» Борис Шевчук. — На жаль, в житті все інакше, а причина — невиправдана сором’язливість, страх перед оперативним лікуванням. Усі проблеми, пов’язані з дискомфортом у ділянці заднього проходу, належать до розряду «неблагородних», а тому замовчуються, і до лікаря людина потрапляє, коли хвороба вкрай занедбана і, відповідно, лікувати її значно важче.

Навіть якщо хвороба не дісталася «у спадок» від батьків, існує ряд чинників, які можуть її спровокувати. Це в першу чергу застій крові в малому тазу внаслідок малорухливого способу життя. Недаремно геморой — професійна хвороба водіїв, програмістів, бухгалтерів, секретарів та начальників, через що цю недугу ще називають «панською».

Але той, хто весь день проводить на ногах, — теж кандидат на хворобу. У групі ризику також люди, які займаються важкою фізичною працею. Роль провокуючого фактора відіграє неправильне харчування. Любителі гострих та пряних страв, алкоголю, кави, повинні бути готові до несподіваних проблем у прямій кишці.

Важливий чинник ризику — стрес. У емоційно неврівноважених людей він призводить до тривалого спазму гладкої мускулатури стінок судин, що перешкоджає відтоку крові від гемороїдальних вузлів. Хвороби печінки і кишечника, ожиріння теж підвищують вірогідність дістати геморой. А ось у жінок головна причина геморою — вагітність та пологи. Проктологи вважають, що в 70% населення планети протягом життя раніше чи пізніше з’являються гемороїдальні симптоми.

— Термін «геморой» означає патологічне збільшення гемороїдальних вузлів, яке проявляється періодичною кровотечею з вузлів, їх випадінням із анального каналу та відповідними ускладненнями, — продовжує лікар. — Для геморою характерні такі симптоми: дискомфорт, свербіж, пекучі болі в ділянці заднього проходу, поява крові і біль при дефекації, відчуття інородного тіла, розпираюча болючість, випадіння вузлів із прямої кишки. Розлад травлення, особливо часті закрепи та проноси — вічні супутники геморою.

— Варто згадати про більш грізне захворювання — рак прямої кишки, який має схожі симптоми та часто помилково хворими сприймається за геморой, що призводить до пізнього встановлення діагнозу лікарем, коли допомога хворому вже неефективна, — наголошує Борис Шевчук. — Згідно з рекомендаціями фахівців, кожна людина віком понад 40 років повинна з профілактичною метою проходити обстеження у проктолога один раз у рік.

При лікуванні геморою використовують немедикаментозні засоби (дієтотерапія, особиста гігієна, корекція способу життя), а також медикаментозне лікування (анальні свічки та мазі, таблетки), фізіотерапевтичні методи. Але застосування медикаментів може лише стримувати розвиток хвороби й тимчасово зменшувати неприємні симптоми.

Також існує безліч методів хірургічного лікування геморою, які раз та назавжди позбавляють пацієнтів неприємної проблеми. Але вони пов’язані з вираженим післяопераційним больовим синдромом, призводять до тривалої втрати працездатності, появи рубцевої тканини в анальному каналі.

— Новий метод лікування — трансанальна гемороїдальна деартеріалізація (ТГД) є ефективним вирішенням проблеми, — розповідає хірург. —  Ця методика за останні роки, витіснивши інші методи, зайняла перше місце в лікуванні геморою в Північній та Південній Америках, Європі. В Україні методика використовується з 2008 року, але необхідною апаратурою до сьогоднішнього дня володіли лише міста-мільйонники. У Луцьку апарат THD EVOLUTION з’явився на базі Луцької міської клінічної лікарні у відділенні загальної хірургії.

Методика ТГД не вимагає хірургічного видалення гемороїдальної тканини та зберігає анальну тканину, що в свою чергу усуває біль і забезпечує нормальне післяопераційне функціонування анального каналу. Під час процедури не виникають некрози, відсутній набряк навколишніх тканин, немає запальних явищ, а тому нема болю. Методика ТГД полягає в накладанні внутрішніх швів на слизову прямої кишки без її розрізу. При цьому перев’язуються (лігуються) артерії, які забезпечують приплив крові до патологічно змінених гемороїдальних вузлів. Лікування проводиться в зоні прямої кишки, де немає больових рецепторів, тому пацієнт не відчуває болю та дискомфорту. Ця процедура забезпечує зникнення основних симптомів геморою у 95% випадків. Пацієнт може повернутися додому наступного дня після операції, а на 3-4 день — вести звичайний спосіб життя.

Posted in Лікування by admin