МТС : 095 384 41 07
Life: 093 881 47 44

Електронна пошта:
shevchukborisle@gmail.com


м. Луцьк, пр. Відродження 13, нова прибудова до поліклініки, 5 поверх, там є мої вивіски. Але, по пр. Відродження 13, крім того є поліклініка та лікарня, тому моїм орієнтиром є "Зупинка автотранспорту міська лікарня", відразу за стінкою якої, перед вами, знаходиться дана прибудова.

Контактні дані

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО МУЧИТЬ ГРИЖА?

24.07.2015

— Уже кілька років потерпаю від грижі живота. Не знаю, звідки взялася ця біда, можливо, підняв щось важке. Мені нема ще 45 років, хочеться жити повноцінно. Чув, що тепер застосовують нові методи лікування хвороби. Надрукуйте, будь ласка, роз’яснення спеціаліста, у чому вони полягають, — звернувся наш читач Олександр О. з Маневицького району

Відповідь дає кандидат медичних наук, лікар-хірург Луцької міської клінічної лікарні Борис ШЕВЧУК:

—Грижа живота — одне з найпоширеніших захворювань. Найчастіше від нього страждають люди віком 40—45 років, причому у чоловіків грижі розвиваються частіше, аніж у жінок.
Грижа (кила) у повсякденному розумінні — це випинання на животі, яке формується внаслідок виходу внутрішніх органів або їхніх частин разом із очеревиною під шкіру або в підшкірну жирову клітковину через слабкі місця або отвори в м’язевому шарі передньої стінки живота, але без порушення цілісності шкірних покривів.
Прийнято вважати, що грижі утворюються внаслідок фізичних перевантажень, коли людина піднімає щось важке. Насправді цей чинник не є основним. Причиною недуги є слабкість м’язево-апоневротичних структур, що формується задовго до утворення грижі. Позначається порушення іннервації та кровопостачання передньої черевної стінки після перенесених раніше операцій, хронічних запальних захворювань. Підвищений ризик утворення грижі, якщо ви страждаєте від частого хронічного кашлю, порушення обміну речовин, ожиріння, тужитесь при дефекації тощо.
Основним проявом хвороби є горбисте грижове випинання на передній черевній стінці. Причому розміри грижі можуть бути від кількох сантиметрів до 20 і більше. Відповідно, людину турбує відчуття дискомфорту в цій ділянці живота, відчуття чогось зайвого. Розмір грижі, як правило, збільшується при виконанні фізичних навантажень, а коли людина лежить — зменшується.
На сьогоднішній день не існує іншого методу лікування грижі, ніж оперативне втручання. Як би пацієнти не хотіли уникнути потрапляння на операційний стіл, хірурги єдині в думці: іншого виходу немає. Обмеження робимо тільки за наявності дуже важких супутніх захворювань.
Важливо вчасно звернутися за допомогою. Якщо хірургічне втручання відкладати, то грижа поступово збільшується, що спричиняє не лише косметичний дискомфорт, а й фізичні страждання. Можуть виникнути такі ускладнення, як защемлення грижевого мішка, флегмона, некроз, гангрена внутрішніх органів. А це вже загроза для життя.
Сучасний хірургічний метод лікування грижі живота полягає в ушиванні отворів і в імплантації синтетичних протезів (сіток) в слабких місцях черевної стінки, через які відбувається випинання внутрішніх органів. Синтетичний протез формує потужний рубець, який надійно закриває дефект (слабке місце) передньої стінки живота. Операції без використання сітчастих імплантатів тепер виконуються все рідше.
У відділенні загальної хірургії Луцької міської клінічної лікарні вже протягом восьми років широко використовується методика пластики за допомогою поліпропіленових сіток. Операції проводять найчастіше під місцевим наркозом, у деяких випадках — під загальним. Залежно від складності операція з видалення грижі триває від 30 хвилин до декількох годин.
Отож, якщо у вас діагностували грижу, обов’язково звертайтесь за допомогою. Не сподівайтесь, що все минеться, пройде, з часом вона буде збільшуватися та загрожувати ускладненнями. А вчасно проведене хірургічне втручання допоможе вам повернутися до повноцінного здорового життя.

Posted in Без рубрики by admin